Audytor SCW

Baza Danych i Obliczenia Cieplno-Hydrauliczne Sieci Ciepłowniczych

r2s.jpg

Kontakt

 


B.P.W. ThermoCAD

ul.Michałowicza 61

02-495 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 22 398 12 34

fax: 22 398 12 35


 dr inż. Olgierd Niemyjski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 505 115 642


 dr inż. Stefan Turlejski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 601 238 897


Logowanie

Logowanie dla użytkowników programu Audytor SCW .

 

Integralną częścią programu Audytor SCW jest moduł obliczeniowy. Umożliwia on wykonanie obliczeń w zakresie:

 

- strumieni wody sieciowej płynącej w rurociągach, 

- strat ciśnienia,

- strat ciepła rurociągów ciepłowniczych,

- zapotrzebowania na wodę sieciową dla węzłów cieplnych na podstawie zadeklarowanych przez odbiorców lub prognozowanych zapotrzebowań na moce cieplne oraz charakterystyk technicznych zainstalowanych w węzłach cieplnych wymienników i urządzeń automatycznej regulacji - obliczenia szczegółowe,

- zapotrzebowania na wodę sieciową dla węzłów cieplnych tylko na podstawie zadeklarowanych przez odbiorców lub prognozowanych zapotrzebowań na moce cieplne - obliczenia podstawowe (uproszczone),

- wymaganego ciśnienia dyspozycyjnego dla węzłów cieplnych,

- wymaganego ciśnienia dyspozycyjnego w źródłach ciepła,

- wspomagania obliczeń dotyczących określania zasad regulacji jakościowej i jakościowo - ilościowej,

- obliczania wartości nastaw zaworów automatycznej regulacji różnic ciśnienia instalowanych w węzłach cieplnych i w komorach sieciowych oraz opcjonalnie - obliczenia wartości średnic kryz dławiących,

- obliczanie parametrów pracy przepompowni sieciowych i nastaw zaworów automatycznej regulacji,

- obliczenia sieci niskich parametrów,

- tworzenia tabel temperatur dla źródeł ciepła.

 

Audytor SCW wykonuje obliczenia przepływu i strat ciśnienia wody w sieci ciepłowniczej z uwzględnieniem strat ciepła. Wielkość strat ciepła obliczana jest na podstawie danych zebranych w bazie danych w zakresie opisu rurociągu, jego wielkości, rodzaju izolacji itd.

Program wykonuje szczegółową analizę przebiegu procesów cieplno-hydraulicznych zachodzących w węzłach cieplnych. Wykorzystując szczegółowy opis gałęzi technologicznych węzła cieplnego (wymienniki ciepła, armatura regulacyjna i inne) obliczany jest strumień wody sieciowej w węźle cieplnym z uwzględnieniem stopnia przewymiarowania wymienników ciepła i innych urządzeń. Rozszerzony sposób opisu węzłów cieplnych pozwala obliczyć ich rzeczywiste opory hydrauliczne oraz wymagane ciśnienie dyspozycyjne.

Program SCW nie ma ograniczeń w zakresie wielkości analizowanej sieci ciepłowniczej. Struktura sieci może być rozgałęźna lub pierścieniowa o dowolnej liczbie pierścieni w układzie symetrycznym lub niesymetrycznym. System ciepłowniczy może być zasilany z wielu źródeł ciepła o różnych parametrach pracy.

Audytor SCW wykorzystywany jest do wykonywania analiz technicznych dotyczących między innymi:

- możliwości przepustowych sieci ciepłowniczej,

- możliwości podłączenia nowych odbiorców ciepła,

- strat ciepła,

- optymalizacji pracy przepompowni sieciowych i tych znajdujących się w źródłach ciepła,

- i innych.


Integralną częścią programu Audytor SCW jest moduł obliczeniowy służący do tworzenia tabel temperatur dla źródeł ciepła. Obliczenia wykonywane są w oparciu o charakterystyki budynków, instalacji c.o., wymienników ciepła oraz strukturę ilościową węzłów ciepłowniczych w systemie.

 

  


W wersji 2. rozbudowa funkcjonalności pomp sieciowych. Dodano możliwość analizowania funkcjonowania sieci cieplnej z pompowniami sieciowymi, które wyposażone zostały w następujące rodzaje automatycznej regulacji: - stabilizacja ciśnienia dyspozycyjnego, - stabilizacja ciśnienia podnoszenia, - stabilizacja ciśnienia w dowolnie wybranym punkcie sieci na rurociągach zasilających za pompą i rurociągach powrotnych przed pompą.

Rozbudowano także funkcjonalności zaworów regulacyjnych (stacji redukcyjnych). Dodano możliwość analizowania funkcjonowania sieci cieplnej z klapami regulacyjnymi, które wyposażone zostały w następujące rodzaje automatycznej regulacji: - stabilizacja ciśnienia dyspozycyjnego za klapą, - stabilizacja straty ciśnienia na klapie, - stabilizacja ciśnienia w dowolnie wybranym punkcie sieci na rurociągach zasilających za klapą i rurociągach powrotnych przed klapą.